OFERTA

Proponujemy towary sprawdzonych producentów krajowych i zagranicznych. Wszystkie, począwszy od najtańszych do najdroższych są starannie wybierane i posiadają certyfikaty oraz dwuletnią gwarancję.

Jeśli chodzi o najważniejszy element okularów jakim bez wątpienia są szkła okularowe to posiadamy w ofercie najlepszych producentów na rynku:

 • Hoya (Japonia)
 • Rodenstock (Niemcy)
 • Essilor (Francja)
 • Jeleniogórskie Zakłady Optyczne JZO (Polska)
 • Szajna Laboratorium Optyczne (Polska)

W naszym salonie nie oferujemy szkieł „no name”, gdyż są to produkty niskiej jakości, przeważnie produkowane w Chinach. Ze smutkiem stwierdzamy, że produkty te są coraz powszechniej sprzedawane nieświadomym klientom. Takie praktyki są nam zupełnie obce i nie mieszczą się w naszych standardach.

W naszej działalności nie stosujemy żadnych „sztuczek” marketingowych jak to ma miejsce w niektórych „sieciowych” salonach. Dlatego, nie podnosimy cen o kilkaset procent, aby następnie udzielić 50% zniżki dla pięćdziesięcioletniego klienta lub dołożyć drugą parę okularów gratis.

U nas zasady są jasne: niskie ceny – wysoka jakość. Dla każdego!! W naszej ofercie znajdziecie Państwo także galanterię optyczną (etui, sznurki, łańcuszki, płyny do czyszczenia, ściereczki itp.) oraz soczewki kontaktowe i płyny do ich pielęgnacji w najlepszych cenach. Zapewniamy ekspresowe wykonanie okularów, nawet w pół godziny (jeśli posiadamy na stanie magazynowym odpowiednie szkła)!

Oferujemy szkła korekcyjne wszystkich typów:

 • organiczne (plastikowe) – posiadające filtr UV, lekkie, bezpieczne, z powłokami antyrefleksyjnymi lub bez,  oraz z możliwością barwienia w dowolnym kolorze
 • organiczne asferyczne – o specjalnie dobranych krzywiznach, pozwalające osiągnąć mniejszą grubość i mniejszy ciężar,  oraz eliminujące zniekształcenia obrazu na peryferyjnych częściach soczewki równocześnie likwidując efekt optyczny zmniejszenia lub powiększenia oczu.
 • o wyższym współczynniku załamania światła (index) – są do 40% cieńsze od standardowych soczewek
 • dwuogniskowe – pozwalające widzieć daleko i blisko, posiadające tzw. „wtopkę” czyli segment do bliży
 • progresywne – tzw. wieloogniskowe, umożliwiające widzenie dali, bliży i odległości pośrednich, soczewki takie wyglądają jak jednoogniskowe , nie mają widocznego segmentu do bliży jak w przypadku dwuogniskowych
 • fotochromowe – w kontakcie ze światłem słonecznym zmieniają swoją barwę, maksymalnie chroniąc oczy (polecamy Transitions
 • mineralne – ze szkła optycznego, odporne na zarysowania, dostępne także z powłokami antyrefleksyjnymi.

  


W naszym salonie znajdziecie Państwo ponad 1000 modeli opraw okularowych różnego typu: pełne plastikowe, pełne metalowe, półpełne tzw. „żyłki”, oprawy bezobwódkowe tzw. „patenty”. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych. Każdy może znaleźć coś dla siebie, wg gustu i zasobności portfela.

Marki jakie można u nas nabyć to: (klinij na firmy żeby przejść do www firm)

MEXX  OWP

RAYBAN

BRENDEL HUMPHREY'S

BERGMAN  CHILI&CO  NORDIK

ENZZO  WES  MIKADO

RETRO  MOCHA

KAOS LA MATTA

VOGUE EYEWEAR

EVA MINGE

VERMARI

Proponujemy także, okulary przeciwsłoneczne NORDIK i VIA ROMA, posiadające odpowiednie filtry UV oraz polaryzację.

UWAGA!!

Nie należy kupować okularów przeciwsłonecznych ze stojaków na ulicach lub w hipermarketach, są one ładne i modne jednak ich jakość pozostawia sporo do życzenia nie mówiąc o tym, że nie posiadają żadnych bezpiecznych parametrów optycznych!! Mogą służyć jedynie jako zabawka (np. jako opaska we włosach).

Od najmłodszych lat powinniśmy chronić swoje oczy. Dzieci są najbardziej narażone na promienie UV docierające do ich oczu!! Przed pierwszym rokiem życia do siatkówki dociera 90% promieniowania UV A i ponad 50% promieniowania UV B.